خوشامد طلبی خوشایند باشیم
خوشایند باشیم اما در پی خوشامد دیگران نباشیم!
31 می 2019
اهمیت جغرافیای سیاسی
اهمیت آموختن جغرافیای سیاسی برای ایرانیان
03 ژوئن 2019
خوشامد طلبی خوشایند باشیم
خوشایند باشیم اما در پی خوشامد دیگران نباشیم!
31 می 2019
اهمیت جغرافیای سیاسی
اهمیت آموختن جغرافیای سیاسی برای ایرانیان
03 ژوئن 2019

اخباری که می‌شکند!

اخبار

اخباری که می شکند!

Breaking News!

سال ۱۳۷۷ تازه دانشجوی پزشکی شده بودم و برای دیدن دوست و همشهری که در شهر دیگری دانشجو بود، در مسافرت به سر می‌بردم. دقیقا این صحنه را بخاطر دارم که در ماشین دوستم نشسته بودیم و پرسید:
چه خبر؟
جواب دادم:
چه خبر می خواستی باشد، اوضاع مملکت اینطور و آنطور است و انتخابات و فشار و تهدید و تحریم و جنگ و ..(الان یادم نیست دقیقا آن موقع چه خبر بود، اما مطمئن هستم وضعیت مثل الان و مثل همیشه کاملا اضطراری و روی لبه تیغ بنظر می رسید).
بدون این که رویش را از جاده برگرداند با خونسردی جواب داد:
مجبور نیستی اخبار تماشا کنی!
به قدری از این جواب حالم بهم خورد که در دل گفتم:
آخر ابله، با اخبار تماشا نکردن من، اخبار ناپدید می شود؟ مملکت گلستان می شود؟ اوضاع درست می شود؟ اگر امثال تو بیشتر دغدغه مسائل روز را داشتند شاید اوضاع درست می شد..
به مرور ارتباطم را با این همشهری که «سرش را زیر برف می کرد» قطع کردم. گاهی عکسهایش را می دیدم که طبیعت گردی می کرد و پرنده نگری و دوچرخه سواری و در کوه و بیابان می خوابید.
جالب این که در تمام این بیست سال که من در منزل و جای گرم اخبار تماشا می‌کردم و دیوانه وار تاریخ و سیاست و فلسفه می‌خواندم، منتهای هراسم این بود که ایران مورد هجوم واقع شود یا دچار قحطی شود و من در شرایط جنگی آواره شوم و در بیابان بخوابم و این همکار ما واقعا در بیابان می خوابید!
ایکاش با آن «یار ناموافق» بیشتر رفت و آمد می‌کردم.
در این مدت دست کم روزی یکبار Breaking News را دیده‌ام با این حس که این بار دیگر دنیا دچار Break می‌شود و می‌شکند! ممکن است این یک رفتار رفلکسیو باشد که آدم زخم را بخاراند یا به دندانی که درد می کند زبان بزند، اما صمیمانه پیشنهاد می‌کنم، از سبک زندگی من به سبک زندگی آن همکار و همشهری من مهاجرت کنید!

دکتر ایمان فانی
خرید بلیت وبینار تاب‌آوری برای تولید‌کنندگان محتوا

1 دیدگاه

  1. حمید خباز گفت:

    سلام و عرض ادب
    آشنایی با سایت شما برایم بسیار خوشایند بوده است و از لذت گاه گاه سرک کشیدن به اینجا بسیار مسرورم به عنوان کسی که در حوزه علوم سیاسی و پساز آن ارتباطات تحصیل کرده و البته اندک مطالعه ای داشته است و البته در همین حوزه سالها کار کرده و اشتغال داشته ام مطلب؛ اخباری که می شکندرا بسیار پسندیدم و با عنایت به اینکه چندی است به این روش عمل نموده ام به عنوان یک نمونه آزموده باید تایید کنم ، گاهی بریدن از هجوم دهشتناک اخبار و پناه بردن گاه به گاه به دل طبیعت بسیار کارگشاست.
    ممنونم از تلاش برای معرفی لذت زندگی به دیگران، لذتهایی ناب ، سلامت ، کم خرج، در راستای ذات و طبیعت انسانی که شاید تنها در دل طبیعت می توان تجربه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!